صفحه اصلی > اطلاعیه 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین همایش بین المللی آینده پژوهی

اولین همایش بین المللی آینده پژوهی

چرا کنفرانس آینده پژوهی؟

  • ۵۰ سال پیش طول عمر متوسط ۵۰۰ کمپانی اول جهان ۶۰ سال بود، امروز این میانگین به ۱۸ سال رسیده و تا سال ۲۰۱۵ طول عمر متوسط سازمان ها به ۸ سال خواهد رسید.
  • تا سال ۲۰۲۵ بیش از نیمی از امور سازمان ها به صورت اتوماتیک  (Automation) انجام خواهد شد و در نتیجه بیش از ۵۰% از فرصت های شغلی موجود از بین خواهد رفت.
  • در حال حاضر بیش از ۲ میلیارد نفر به اینترنت متصل هستند، تا ۵ سال دیگر این جمعیت از ۴ میلیارد نفر هم عبور خواهد کرد و بیش از ۵۰ میلیارد دستگاه هوشمند در جیب مردمان جهان فرصت ها و چالش های جدیدی را به وجود خواهد آورد.
  • تراشه جدید تولید شده توسط کمپانی Apple (که هنوز تجاری نشده) با قرار گرفتن در زیر پوست انسان ها و در محل جریان خون به صورت دائم و آنلاین وضعیت سلامتی، بیماری ها، داده های مربوط به خون، میزان آمادگی، استرس، خستگی و... را از طریق یک نرم افزار روی موبایل ها نشان خواهد داد و این به معنای بهبود سلامتی و کاهش هزینه های درمانی و افزایش کارآمدی مدیران خواهد بود.
  • از سال ۱۹۹۵ تا سال ۲۰۰۵ تعداد افراد کلاس متوسط (Middle Class) در جهان ۲ برابر شده و از ۴/۱ میلیارد نفر به ۶/۲ میلیارد نفر رسیده و تا سال ۲۰۲۰ این جمعیت به بیش از
  • ۴ میلیارد نفر خواهد رسید و افزایش شدید تقاضا در بازارها، سازمان ها و مدیران را با فشاری بی سابقه و درآمدهایی کلان مواجه خواهد کرد.
  • تا سال ۲۰۲۰، بالاخره قدرت پردازش کامپیوترها به قدرت پردازشی مغز انسان ها خواهد رسید و تا سال ۲۰۴۰ قدرت محاسبه، تفکر و پردازش کامپیوترها از مجموع کل قدرت پردازش مغزی همه انسان های کره زمین فراتر خواهد رفت و این به معنای اتوماسیون کامل کارها و ایجاد مشاغلی جدید و کاملا متفاوت خواهد بود.
  • دانشمندان و محققین دانشگاه هاروارد آمریکا در حال تولید تراشه ای هستند که با قرار گرفتن در مغز انسان ها امکان انتقال اطلاعات، داده ها و تصاویر را به یک هارد خارجی فراهم کرده و تا سال ۲۰۲۰ اطلاعات مغزی مدیران و تصمیم گیران با اتصال به این تراشه قابلیت انتقال کامل به افراد دیگر را خواهد داشت.
  • تقریبا تمام انسان هایی که در دهه ۹۰ میلادی به دنیا آمده اند بیش از ۱۰۰ سال زندگی خواهند کرد و تجربه زندگی در ۳ قرن مختلف را برای اولین بار خواهند داشت، این به معنای افزایش سن بازنشستگی و طول عمر کاری بیشتر برای مدیران نسل بعدی خواهد بود.


١٩:٢٧ - 1394/05/20    /    شماره : ٣٥٢٩٤٨    /    تعداد نمایش : ٥١٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: