صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > گزارشات و تحلیل های اقتصادی واصله 


چرا صادرات فرش کاهش یافت؟
رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران از کاهش بیش از ۱۰۰ میلیون دلاری ارزش صادرات فرش خبر داد و دلیل آن را ناشی از عوامل داخلی و خارجی دانست.
 ١٤:٢٠ - 1397/08/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
برای عبور از بحران ترمیم کابینه مفیدتر است یا انضباط اقتصادی
تهران-ایرناپلاس- مشاور اقتصادی معاونت زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور عقیده دارد برای عبور از شرایط فعلی اقتصاد، بیش از آنکه تغییرات تیم اقتصادی و ترمیم کابینه کمک‌کننده باشد، ایران به یک دولت توسعه‌خواه نیاز دارد، دولتی که بینش توسعه‌ای داشته و هدف آن رساندن اقتصاد کشور به سمت سلامت و انضباط اقتصادی است.
 ١٤:١٥ - 1397/08/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
سوئیفت اروپایی می تواند فرصت خوبی برای کاهش اثر تحریم های آمریکا باشد
یک کارشناس اقتصادی با بیان این که سوئیفت اروپایی می تواند فرصت خوبی برای کاهش اثر تحریم های آمریکا باشد در عین حال گفت: نباید همه امید ما به آن باشد و باید مراقب باشیم که اروپا با این سامانه از‌ ایران باج خواهی نکند.
 ١٥:٣٧ - 1397/08/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش IMF از ۱۳ شاخص‌ اقتصاد ایران در سایه تحریم‌/ذخایر ارز ۱۰۰ میلیارد دلار/شکست تحریم نفت
صندوق بین‌المللی پول با بررسی شاخص های کلان اقتصاد ایران از تولید ناخالص داخلی ۴۳۰ میلیارد دلاری، رشد ۰.۲ درصدی بخش غیرنفتی، ذخایر ارزی حدود ۱۰۰ میلیارد دلاری در سال جاری و ناکامی آمریکا در صفر کردن صادرات نفت ایران طی امسال و سال آینده خبر داد.
 ١٥:٢٢ - 1397/08/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
کره جنوبی در مورد کنار گذاشتن نفت ایران جدی است؟
کره جنوبی پس از اجرایی شدن تحریم های ایران، خرید نفت از ایران را از سر می‌گیرد اما به نظر می رسد کاهش تدریجی خرید نفت از ایران به صفر در دستور کار این کشور باشد.
 ١٥:٢١ - 1397/08/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
پایان جنگ تجاری آمریکا و چین بعید است
تا اجلاس G۲۰ فقط دو هفته باقی مانده و به نظر می‌رسد پیشرفت چندانی در مورد مسائل اساسی در زمینه تجارت طی مذاکرات بین ترامپ و رئیس جمهور چین در گردهمایی رهبران جهان صورت نگیرد .
 ١٥:١٩ - 1397/08/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
بلومبرگ: اعتبار اروپا در گرو راه اندازی سامانه مبادلات با ایران است
بلومبرگ با اشاره به تعلل کشورهای اروپایی در راه اندازی سامانه مبادلات مالی با ایران نوشت: اعتبار اروپا در گرو راه اندازی این سامانه است.
 ١٥:١٢ - 1397/08/26 - نظرات : ٠متن کامل >>
ایران با «سوئیفت بسته» هم تجارت می کند
تهران- ایرنا- دسترسی برخی بانک های ایرانی به سوئیفت در حالی بار دیگر قطع شده است که در دوره پیشین تحریم ها نیز این امکان برای بانک ها فراهم نبود اما مشکلی در تامین اقلام مورد نیاز کشور پیش نیامد، هرچند هزینه مبادلات مالی را افزایش داد.
 ١١:٠٨ - 1397/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
گاز طبیعی به دومین منبع انرژی جهان تبدیل می شود
تهران - ایرنا - آژانس بین المللی انرژی روز سه شنبه اعلام کرد که تا سال 2030 گاز طبیعی به دومین منبع انرژی جهان تبدیل خواهد شد.
 ١١:٠٣ - 1397/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
باید فرصت های سرمایه گذاری خارجی را شکار کرد
تهران- ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی بر «شکار عقاب گونه فرصت های جذب سرمایه گذاری خارجی» تاکید کرد و گفت: باید با پرواز در بالاترین ارتفاع، مناسب ترین فرصت های سرمایه گذاری را شناسایی و جذب کنیم.
 ١٠:٥٥ - 1397/08/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
شکایت از متهمان پرونده دکل نفتی در لندن
تهران- ایرنا- شرکت تاسیسات دریایی که شاکی پرونده موسوم به دکل نفتی گمشده است، علاوه بر پرونده مطرح شده برای رسیدگی در دادگاه امور اقتصادی، از متهمان این پرونده در دادگاهی در لندن شکایت کرد.
 ١٨:١٩ - 1397/08/22 - نظرات : ٠متن کامل >>
غول نقدینگی بیدار شده است؟
بانک مرکزی ایران حجم نقدینگی تا شهریورماه سال جاری را ۱۶۷۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد. این آمار نشان می‌دهد که حجم نقدینگی کماکان صعودی بوده و طی حدود یک ماه به اندازه ۲۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
 ١٩:٢٣ - 1397/08/21 - نظرات : ٠متن کامل >>
پایان سیطره جهانی دلار با تحریم سوئیفت
تهران-ایرنا- کاخ سفید به رغم فشارهای برخی از اعضای کنگره آمریکا نگران آن است با تحریم سوئیفت دیگر قدرت های جهان را در مسیر ایجاد سیستم های مالی بین المللی با ارزهای ملی خود قرار دهد و با این کار سلطه جهانی دلار را نابود کند.
 ١٦:٥٠ - 1397/08/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
کدام کشورها از تحریم‌های ایران به شدت ضربه خوردند؟
ازسرگیری تحریم‌های آمریکا علیه تهران، ابهامات اقتصادی را برای آذربایجان، گرجستان و ارمنستان که همسایگان ایران در قفقاز هستند به همراه آورده است.
 ١٦:٤١ - 1397/08/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
سکوت مشتریان نفت ایران درباره برنامه جدید خرید
آمریکا دوشنبه هفته گذشته تحریم‌ها علیه صادرات نفت ایران را آغاز کرد، با این حال به دلیل ترس از جهش قیمت‌ها به هشت خریدار بزرگ برای ادامه واردات معافیت داد.
 ١٦:٢٦ - 1397/08/19 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>