صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > گزارشات و تحلیل های اقتصادی واصله 


آلمان قربانی رویکرد ضد ایرانی واشنگتن
تهران - ایرنا - واشنگتن در تلاش برای قانع کردن اروپا درباره سیاست خصومت آمیز خود، فشار قابل ملاحظه ای را بر کشورهای این قاره از جمله آلمان وارد کرده و تازه ترین اقدام آمریکا حمایت از یک تصمیم ضدایرانی برلین و فشار بر شرکت های آلمانی برای توقف مشارکت در یک پروژه گازی با روسیه است.
 ١٣:٥٤ - 1397/11/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
لایحه پالرمو در کمیسیون امنیتی مجمع تشخیص بررسی شد
ایرنا نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌ یافته فراملی (پالرمو) امروز - سه شنبه - در کمیسیون امنیتی سیاسی این مجمع بررسی شد.
 ١٣:٤٨ - 1397/11/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
مجمع جهانی اقتصاد
World Economic Forum Annual Meeting Davos 2006.jpg محمد خاتمی رئیس‌جمهور وقت ایران در اجلاس سال ۲۰۰۴ مجمع جهانی اقتصاد (به انگلیسی: World Economic Forum) یکی از سازمان‌های بزرگ اقتصادی سوئیس است. این سازمان سالانه بیشتر از ۸۰ میلیون دلار درآمد دارد و برای بیشتر از ۲۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد کرده‌است.
 ١٣:٤٣ - 1397/11/02 - نظرات : ٠متن کامل >>
از ایستادگی تا فرصت سوزی صنعت نفت ایران
طبق آخرین آمار، کل ذخایر هیدروکربنی ایران ۸۳۶ میلیارد بشکه است که از این میزان، مقدار قابل برداشت با تکنولوژی، ۲۳۹ میلیارد بشکه است. یعنی ایران می‌تواند ۲۹ درصد را برداشت کرده و ۷۱ درصد در زیرزمین بلااستفاده باقی می‌ماند
 ١٩:٥٣ - 1397/11/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
کد خبر: 83177297 (6849170) محتمل‌ترین ریسک‌های جهانی در سال 2019
آماده کاهش رشد اقتصادی در جهان باشید
تهران- ایرناپلاس- بر اساس آخرین گزارش صندوق بین المللی پول (IMF) به نظر میرسد رشد اقتصادی جهان به بیشترین مقدار خود رسیده و این به معنای شروع روندهای نزولی در سالهای پیش روست؛ حتی پیش بینی ها از کاهش رشد اقتصادی چین در سال 2022 نسبت به سال 2018 از 6.6 درصد به 5.8 درصد، بر رشد جهانی تأثیرگذار خواهد بود.
 ١٤:٠٨ - 1397/10/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
چرا با دلار گران باید تعرفه واردات را کم کرد؟
تهران- ایرناپلاس- افزایش نرخ ارز، قیمت تمام شده واردات کالا را بیشتر می‌کند. آیا در این شرایط باید نرخ تعرفه واردات کالا کم‌تر شود تا بخشی از کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان جبران شود؟
 ١٤:٠١ - 1397/10/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیشنهاد یک تشکل صنفی قطعه سازی برای «واردات بدون انتقال ارز»
تهران- ایرنا- دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازان کشور از دولت خواست به جای سقف گذاشتن بر واردات بدون انتقال ارز، آن را با نیاز قطعه سازان و خودروسازان متناسب سازی کند.
 ١٣:٥٦ - 1397/10/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
کاهش چشمگیر رشد اقتصادی در چین/ اژدهای زرد تحت تاثیر جنگ تجاری با آمریکا
ایبِنا به نقل از رویترز نوشت: کارشناسان اقتصادی اعلام کردند انتظار می‌رود رشد اقتصادی چین در سال ۲۰۱۸ میلادی با رسیدن به رقم ۶.۶ درصد کمترین نرخ از سال ۱۹۹۰ میلادی به بعد خواهد بود.
 ١٣:٣٩ - 1397/10/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
هدف منطقه آزاد کیش جذب سالیانه 6 میلیون گردشگر خارجی است
تهران- ایرنا- رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از برنامه ریزی این سازمان برای جذب سالیانه 6 میلیون تا هشت میلیون گردشگر خارجی در این جزیره خبر داد.
 ٠٨:٤٩ - 1397/10/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
هدف منطقه آزاد کیش جذب سالیانه 6 میلیون گردشگر خارجی است
تهران- ایرنا- رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از برنامه ریزی این سازمان برای جذب سالیانه 6 میلیون تا هشت میلیون گردشگر خارجی در این جزیره خبر داد.
 ٠٨:٤٩ - 1397/10/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
زیباکلام:
اقتصاد دولتی ریشه ناکامی های اقتصادی است
مدرس علوم سیاسی، با بیان اینکه اقتصاد ایران چه قبل و چه بعد از انقلاب اقتصاد دولتی بوده است، اظهار کرد: از زمانی که مدرنیته در ایران به راه افتاده، اقتصاد دولتی داشتیم و این نوع اقتصاد ریشه بسیاری از ناهنجاری ها و ناکامی های اقتصادی امروز کشور است.
 ١٠:٤٩ - 1397/10/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
آیا ایران و چین بر سر قرارداد ۳ میلیارد دلاری نفتی به توافق می‌رسند؟‌
ایسنا به نقل از وال استریت ژورنال نوشت: شرکت سینوپک که بزرگترین پالایشگر نفت چین است، به شرکت ملی نفت ایران ۳ میلیارد دلار برای توسعه مشترک یک میدان نفتی بزرگ پیشنهاد کرده است.
 ١٠:٤٣ - 1397/10/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
احتمال عقب نشینی آمریکا از تحریم ۱۰۰درصدی نفت ایران
ایرنا به نقل از رویترز نوشت:‌ تحلیلگران نفتی بر این باورند که آمریکا معافیت های صادرشده برای خریداران نفتی را تمدید خواهد کرد و اگر چه ممکن است چند کشور از فهرست معافیت ها خارج شوند، اما دولت آمریکا از ادعای صفر کردن صادرات نفت ایران عقب نشینی خواهد کرد.
 ١٠:٤٠ - 1397/10/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
ارزان‌ترین و گران‌ترین ارزهای جهان را بشناسید
ایسنا به نقل از اهوال نوشت: یک استراتژیست ارزی دویچه بانک لیر ترکیه را به عنوان ارزان ترین ارز جهانی معرفی کرد.
 ١٠:٣٢ - 1397/10/29 - نظرات : ٠متن کامل >>
اقتصادهای برتر جهان را بشناسید
ایبِنا به نقل از کوآرتز نوشت: موسسه استاندار چارترد اعلام کرد که پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۳۰ میلادی چین به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل شود.
 ١٠:٢١ - 1397/10/29 - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>