صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > هیات های اقتصادی (به میزبانی ایران) 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر امورخارجه آلمان

برلین از توافق ایران و 1+5 حمایت می کند/دعوت از بروجردی برای سفر به آلمان

به گزارش ایرنا، «مارکوس ادرر» معاون وزیر امورخارجه آلمان عصرشنبه در دیدار با «علاء الدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی این مطلب را بیان کرد.
«مارکوس ادرر» نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: آلمان همواره از توسعه مناسبات دوستانه با ایران در عرصه‌های مختلف به ویژه روابط پارلمانی استقبال می کند.
وی افزود: آلمان ضمن حمایت از توافق ایران و 1+5، همواره بر لزوم رعایت مفاد آن توسط همه طرف ها تأکید دارد.
معاون وزیر امور خارجه آلمان در ادامه افزود: برلین و تهران در خصوص برخی مسائل منطقه از جمله لزوم مبارزه مشترک با تروریسم و حل بحران‌های منطقه‌ای با مشارکت همسایگان اشتراک نظر دارند.
«ادرر» با اشاره به تحولات سوریه و یمن تاکید کرد: آلمان نیز همچون ایران بر ضرورت حل سیاسی و مذاکره میان همه طرف‌های درگیر تأکید دارد.
معاون وزیر امور خارجه آلمان همچنین بر لزوم گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی دو کشور تأکید کرد و افزود: تبادل هیأت های پارلمانی نقش مهمی در شناخت متقابل و آگاهی از سیاست‌های دو کشور دارد.
«ادرر» در این دیدار از بروجردی برای سفر به آلمان و دیدار با مقامات و مسئولان سیاسی و پارلمانی این کشور به ویژه رئیس و اعضای کمیسیون روابط خارجی مجلس آلمان دعوت کرد.

** ایران و آلمان از ظرفیت‌های فراوانی برای گسترش مناسبات برخوردارند
«علاءالدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این دیدار با اشاره به سابقه خوب روابط دو کشور گفت: ایران و آلمان از ظرفیت‌های فراوانی برای گسترش مناسبات برخوردارند که باید از آنها در جهت تحکیم و تقویت همکاری‌های بهره گیری شود.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از روند گسترش مناسبات دو کشور به ویژه در عرصه پارلمانی حمایت می کند.
بروجردی با توجه به تحولات منطقه اظهار کرد: همکاری مشترک کشورها در مبارزه با پدیده شوم تروریسم، در بازگرداندن امنیت و آرامش به منطقه نقش مهمی دارد.
وی در ادامه افزود: متأسفانه برخی کشورهای منطقه با تحلیل‌های غلط موجب شدند تا آمریکا و همپیمانانش با اقداماتی نسنجیده زمینه گسترش بحران در منطقه از سوریه تا لیبی را فراهم کنند.
بروجردی همچنین با اشاره به فجایع انسانی در یمن و بحرین گفت: سکوت مدعیان حقوق بشر نسبت به جنایات و کشتار مردم بی‌گناه این دو کشور شرم آور است.
به گزارش خانه ملت، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش ارتباط و رایزنی میان مسئولان دو کشور در خصوص مسائل دو جانبه منطقه ای و بین المللی در توسعه مناسبات دو طرف و همکاری در جهت کمک به ایجاد امنیت پایدار موثر است.
سیام**3061*شبس*1488*تنظیم کننده: میترا قامتی*انتشاردهنده: بهمن بامداد**

 

انتهای پیام /* 


٢٣:٢٤ - 1396/02/16    /    شماره : ٤٥٣٥١٧    /    تعداد نمایش : ١٠٢٢٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: