صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > هیات های اقتصادی (به میزبانی ایران) 


  چاپ        ارسال به دوست

علاقه مندی آلمانی ها به همکاری با منطقه آزاد ارس‎

به گزارش روابط عمومی این سازمان، محسن خادم عرب باغی روز چهارشنبه پس از دیدار با یک هیات اقتصادی از کشور آلمان، گفت: همکاری های اقتصادی ایران و آلمان ریشه دار بوده و در شرایط کنونی امکان افزایش مراودات وجود دارد.
وی گفت: منطقه آزاد ارس آماده هرگونه کمک و حمایت از پروژه های مشترک سرمایه گذاری در ارس است.
وی تاکید کرد: سرمایه گذارانی که علاقه مند به احداث واحدهای تولیدی در منطقه باشند، مورد حمایت قرار می گیرند و شرط این حمایت، انتقال دانش فنی و تولید در ارس است.
عرب باغی با بیان اینکه با سرمایه گذاری در ارس بازار بزرگ ایران پیش روی تولیدکنندگان خواهد بود، اظهارکرد: اینکه شرکت های خارجی فقط محصولات آماده را وارد کشور کنند، در راستای سیاست های اقتصادی کشور و منطقه آزاد ارس نیست و انتقال فناوری، ایجاد خط تولید و افزایش اشتغال در ارس جزو اولویت های بسته حمایتی ارس است.
بر اساس این گزارش، مسئول هیئت آلمانی نیز در این دیدار ضمن استقبال و ابراز علاقه مندی برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس گفت: امکانات و مزایای قانونی مناطق آزاد و به خصوص این منطقه برای سرمایه گذاران خارجی جذاب است.
هیات اقتصادی آلمانی، برای همکاری مشترک با شرکت تولیدی آمیکو به ایران سفر کرده و با توجه به نتایج به دست آمده از این دیدار، طرف های آلمانی با شرکت آمیکو قرارداد تولید محصولات مشترک، امضا می کنند. 
گروه صنعتی آمیکو یکی از بزرگترین شرکت های بزرگ تولید انواع خودروهای سبک، سنگین و موتورسیکلت در جلفا فعالیت دارد.
منطقه آزاد ارس با 51 هزار هکتار وسعت به عنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران مطرح بوده و در چهار محدوده منفصل جلفا (مرز ایران و نخجوان) با 20 هزار و 500 هکتار، نوردوز (مرز ایران و ارمنستان) با 411 هکتار، محدوده خداآفرین با پنج هزار و 700 هکتار و محدوده قلی بگلو (مرز ایران و آذربایجان) با 25 هزار هکتار مجری سیاست ها و ماموریت های اقتصادی تعریف شده است.
خبرنگار: پرویز انصاری** انتشار دهنده: محمد رستگار
3071/6183

 

انتهای پیام /* 


١٨:٥٦ - 1396/03/03    /    شماره : ٤٥٦٥٥١    /    تعداد نمایش : ٩٧٧٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: