صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > هیات های اقتصادی (به میزبانی ایران) 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار وزیر مشاور در امور خارجه سیرالئون با وزیر امورخارجه کشورمان،

ظریف: گسترش روابط با آفریقا در اولویت قرار دارد

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت امور خارجه، ظریف در این دیدار گفت: آفریقا از لحاظ سیاسی و اقتصادی و فرهنگی برای جمهوری اسلامی ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و گسترش روابط با آفریقا از ابتدای انقلاب در اولویت ما بوده است. 
وی با اشاره به ظرفیت های اقتصادی موجود در روابط دو کشور ایران و سیرالئون افزود: در دوران جدید ریاست جمهوری جناب آقای دکتر روحانی می توانیم با استفاده ازمکانیزم های عملی، روابط اقتصادی دو کشور را بیش از گذشته افزایش دهیم.
وزیر امور خارجه کشورمان استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و اتاق های بازرگانی دو کشور را در این زمینه مهم ارزیابی کرد.‌
ظریف همچنین با اشاره به حوادث تروریستی در برخی از کشورهای اروپایی و آفریقایی، آمادگی کشورمان را برای همکاری با سیرالئون در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی اعلام کرد.
وزیر مشاور در امور خارجه سیرالئون نیز در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران گفت: افزایش روابط در همه زمینه ها در دستور کار دولت متبوعش قرار دارد. 
محمد جبرییل سیسه افزود: در سال 2015 میان دو کشور یک یادداشت تفاهم همکاریهای اقتصادی به امضاء رسیده و کشورش خواهان استفاده روز افزون از ظرفیت های اقتصادی ایران است. 
وی سپس بر نقش تعیین کننده ایران برای ایجاد ثبات و امنیت در منطقه خاورمیانه و همچنین در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد و اظهار داشت: کشورش آماده همکاری با ایران در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی است.
شبس 1574 ** انتشار دهنده: محسن تهوری

 

انتهای پیام /* 


١٩:٥٠ - 1396/03/04    /    شماره : ٤٥٦٧٧٢    /    تعداد نمایش : ٧٣٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: