صفحه اصلی > اخبار و تحولات اقتصادی > هیات های اقتصادی (به میزبانی ایران) 


  چاپ        ارسال به دوست

در دیدار وزیر دارایی اتریش؛

ظریف: بیشترین روابط کارگزاری بانکی را با اتریش داریم/یورگ شلینگ:افزایش 4 برابری سرمایه گذاری اتریش در ایران

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، این مطلب را محمد جواد ظریف در دیدار هاینس یورگ شلینگ وزیر دارایی اتریش که در راس یک هیات بلند پایه مالی و اقتصادی در ایران به سر می برد، بیان کرد.
وی با اشاره به وجود روابط بسیار خوب بین دو کشور افزود: روابط با اتریش بویژه پس از توافق برجام از پیشرفت های خوبی برخوردار بوده و اتریش در دولت جدید اولین کشوری بود که در سطح رئیس جمهوری به ایران هیات اعزام کرد. 
ظریف همچنین درباره حادثه تروریستی در تهران و تاکید بر لزوم مقابله با آن، تاکید کرد: تروریسم تکفیری همه کشورهای منطقه را با تهدید مواجه کرده و مقابله با آن نیازمند همکاری دسته جمعی از سوی کشورهاست.

**اتریش ضمانت نامه های بانکی و سرمایه گذاری با ایران را تا چهار برابر افزایش داد
وزیر دارایی اتریش نیز در ابتدای این دیدار تاسف عمیق خود را در قبال حوادث تروریستی اخیر در تهران اعلام داشت و افزود: تروریسم مشکل تمامی نقاط جهان است و برای همه کشورها باعث نگرانی فراوانی شده است. 
هاینس یورگ شلینگ اظهار داشت: اعمال گروه های افراطی هیچگاه ارتباطی با ادیان و مذاهب جهان ندارد.
وی هدف از سفر خود به تهران را تعمیق روابط دو جانبه بویژه در بخش های اقتصادی و مالی اعلام داشت و افزود: فعالیت های اقتصادی فصل مشترک همکاری های دو کشور است. 
وزیر دارایی اتریش با اشاره به علاقمندی دولت اتریش برای همکاری‌های آموزشی در حوزه بانکی با کشورمان اظهار داشت: دولت اتریش اخیرا ضمانت نامه های بانکی و سرمایه گذاری با ایران را با هدف توسعه روابط دو کشور تا چهار برابر افزایش داده است. 
یورگ شلینگ اظهار امیدواری کرد در این سفر موفق به توافقاتی اصولی در مورد موافقت نامه های سرمایه گذاری و اجتناب از اخذ مالیات مضاعف با مقامات ایران شود.
سیام**9314**1429
تنظیم: داود توسلی**انتشار:محسن طاهرزاده

 

 


٢٢:٢٢ - 1396/03/21    /    شماره : ٤٥٩٧٧٧    /    تعداد نمایش : ٦١٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: